Durex - 001 Condom 3Pcs
Durex - 001 Condom, Redefine condom thinness andelevate your experience with partner.
- Thin: Thinness is the same at each point (5 points) forsuper thin experience.
- Donning: New condom container design, easy to differentiate.
- Packaging: Black & Gold stylish design, easy to open.
- Straight walled, transparent withoutflavour
- Teat ended smooth shape & withlubricant, no spermicide, no kill of sperm
| Condom Specifications | |
| Pack Size | 3pcs |
| Material | PU |
| Diameter | 34mm |
| Circumference | 108mm |
| Width | ±54mm |
| Color | Colorless |
| Pattern | No |
| Odor | Odorless |
| Lubricated | Yes |
| Imported from | Hong Kong |
Please refer to the following figure for the condom size dimension calculation

Nominal width is the measurement of condom when it is flattened. Therefore nominal width is half of the circumference (perimeter). Please also note that condoms are made of elastic materials, therefore exact size is not recommended. Instead, a smaller condom should be used to prevent slipping off. Try different size and see which one fit you most comfortably.
$70.0
$118.0
- In Stock: In Stock
- Model: EC3212811
- Weight With Package: 50g
- SKU: 4895173261046
Related Products
Kiss Me Love - Cock Cage No.27, Chastity is the name, cock cages are our game. Starring more spirals than a slinky, you can sandwich his sausage ..
$680.0
Bathmate - Penis Pump Shower Strap is a must-have accessory for your Bathmate pump, this adjustable strap connects to the tip of your pump and holds i..
$248.0
Slide into 9 sweet inches of Eva Lovia's textured canal and experience a sugar sensation like never before. Tight, twisted bumps and ridges will swall..
$890.0
Durex 001 UltraLube Condom, new DUALUBE ® formula up to 120%smoothness^, premium smooth enjoyment.Lubrication: New DUALUBE ® ..
$70.0 $118.0








