JEX - Glamourous Butterfly 0.03 Moist (Japan Edition) 10pcs
The JEX - Glamourous Butterfly 0.03 Moist (Japan Edition) is a pack of eight condoms that are lubricated with water-based jelly on the tip and sides, and offer a natural fit.
At just 0.03 mm, you barely notice these superb latex condoms are there during penetration. Easy to insert and see-through, nothing interferes with the visual and physical intimacy of sex.
| Condom Specifications | |
| Material | Latex |
| Diameter | 32mm |
| Circumference | 100.5mm |
| Width | ±50mm |
| Color | Colorless |
| Pattern | No |
| Odor | Rubber |
| Lubricated | Yes |
| Imported from | Japan |
Please refer to the following figure for the condom size dimension calculation

Nominal width is the measurement of condom when it is flattened. Therefore nominal width is half of the circumference (perimeter). Please also note that condoms are made of elastic materials, therefore exact size is not recommended. Instead, a smaller condom should be used to prevent slipping off. Try different size and see which one fit you most comfortably.
$88.0
- In Stock: In Stock
- Model: CD-0465
- Weight With Package: 80g
- SKU: 4973210030791
Related Products
JEX - Glamourous Butterfly Moist Type, this condom has extra lubricant for more comfort with jel top design...
$38.0
JEX - Glamourous Butterfly Jell Rich, Do you or your partner suffer from the unpleasant feeling causing by insufficient lubrication during sex? T..
$16.0
JEX - Glamourous Butterfly Hot Type, This condom has a special lubricant that turns warm when gets in touch with moist. With jel top design...
$14.0
The Glamorous Butterfly Melty Condoms are a pack of lubricated condoms that let you enjoy melty intimacy with a partner. The pink color of t..
$65.0












