Okamoto 0.01 Large size is bigger than normal size 2mm in diameter, is the newest breakthrough from Okamoto. Using the odorless material Polyurethane, a material that is more durable than traditional latex condom. With the cutting edge technique of Okamoto, this new invention is more stretchy than ever before. With a better heat-conduction than the traditional latex condom, Okamoto 0.01 allows you to feel the body temperature of your partner. Bringing you and your partner closer, reaching a new level of intimacy, enjoying the dreamy safe sex without barrier.
| Condom Specifications | |
| Material | PU |
| Diameter | 38mm |
| Circumference | 116mm |
| Width | ±58mm |
| Length | ±175mm |
| Color | Colorless |
| Pattern | No |
| Odor | Odorless |
| Lubricated | Yes |
| Imported from | Japan |
Please refer to the following figure for the condom size dimension calculation

Nominal width is the measurement of condom when it is flattened. Therefore nominal width is half of the circumference (perimeter). Please also note that condoms are made of elastic materials, therefore exact size is not recommended. Instead, a smaller condom should be used to prevent slipping off. Try different size and see which one fit you most comfortably.
- In Stock: In Stock
- Model: TOY-2209164
- Weight With Package: 50g
- SKU: 4547691775122

















