Okamoto - 0.02 EX (Japan Edition)
Okamoto - 0.02 EX makes these condoms to give the most pleasure, bringing your hearts closer when making love. The pinnacle of condom technology, they let you both reach the pinnacle of pleasure.
| Condom Specifications | |
| Material | PU |
| Diameter | 36mm |
| Circumference | 112mm |
| Width | ±56mm |
| Length | ±175mm |
| Color | Colorless |
| Pattern | No |
| Odor | Odorless |
| Lubricated | Yes |
| Imported from | Japan |
Please refer to the following figure for the condom size dimension calculation

Nominal width is the measurement of condom when it is flattened. Therefore nominal width is half of the circumference (perimeter). Please also note that condoms are made of elastic materials, therefore exact size is not recommended. Instead, a smaller condom should be used to prevent slipping off. Try different size and see which one fit you most comfortably.
$88.0
- In Stock: In Stock
- Model: TOY-2209001
- Weight With Package: 50g
- SKU: 4547691710499
Available Options
Related Products
This is a large size version of Okamoto 0.02 condom. Their 0.02mm urethane lets you feel the warmth of each other. The pinnacle of condom technology, ..
$22.0
Okamoto - Unified Thinness 0.02EX Glans Fit, This is a front part large size version of Okamoto 0.02 condom, it's diameter gradually increases fr..
$88.0
Another entry in the series of unique collaborations between top Japanese contraceptive brand Okamoto and manga artist Kiyohiko Azuma, the Okamot..
$48.0











