Pegasus - 6" Remote Control P-Spot and G-Spot Peg
If direct G-Spot stimulation is what you seek, then look no further than this smooth, flexible silicone vibrating peg. Featuring a bulbous, curved tip that's a favorite for G-Spot stimulation, the Pegasus 6" P-Spot / G-Spot Peg can also be enjoyed for P-spot stimulation. Perfect for couples play with a harness-compatible base and wireless remote control that can be used from up to 30 feet away, it can also be enjoyed during solo play.
It features a suction-cup base that sturdily attaches to any surface, including walls and tables, for versatile play. The base also is equipped with a pull-tab for easy removal when playtime is over. Rechargeable for endless hours of play, this vibe is also fully submersible in the bath or shower.
It features a suction-cup base that sturdily attaches to any surface, including walls and tables, for versatile play. The base also is equipped with a pull-tab for easy removal when playtime is over. Rechargeable for endless hours of play, this vibe is also fully submersible in the bath or shower.
| Female Vibrators Specifications | |
| Remote Distance | 9m |
| Electric Mode | Vibration |
| Intensity/ Speeds | 6 Levels |
| Pattern | 15 Levels |
| Material | Silicone, ABS |
| Waterproof Type | Splashproof |
| Insertable Length | 15cm |
| Total Length | 15.6cm |
| Diameter | 3.5cm |
| Noise Level | Whisper Quiet |
| Power Type | Rechargeable |
| Texture | Normal |
| Charging | 2hrs |
| User Time | Approx. 50mins |
| Travel Lock | Yes |
| Contents | Vibrator x1, USB Cable x1, Storage Bag x1, Harness x1, Silicone Ring x3, User Guide x1 |
| Warranty | 3 Years |
| Imported from | USA |
$1,288.0
- In Stock: In Stock
- Model: PEG-002
- Weight With Package: 780g
- SKU: 4890808228302
Related Products
The Thrusting Rabbit offers the most satisfying experience that could be created by a vibrator! Combining a realistic, powerful thrusting motion that ..
$1,688.0
Target the G-Spot or P-Spot with ease with a user-friendly 4-inch plug that features a curved tip that hits the spot for powerful orgasms. Removable d..
$488.0
Sit down, get comfortable, and let the SVAKOM APP take control. Svakom Winni 2 Wearable Remote Control Vibrating Penis Ring Black is the all new Bluet..
$628.0













